1) www.alanadiniz.com/webmail adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak mailinizi kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı tam olarak mail@alanadiniz.com şeklinde girmeniz gerekiyor. Şifrenizi girerken küçük büyük harf kullanımına dikkat ediniz.

01

 

2) Mailinize giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sol menüde gelen posta klasörü, taslaklar klasörü, giden posta klasörü, istenmeyen gereksiz posta (spam posta) klasörü ve çöp klasörünü göreceksiniz.

02

3) Sağ üst menüden adres defterine tıkladığınız zaman mail gönderip aldığınız kişilerin bilgilerini saklayabileceğiniz bir kısım görüceksiniz.

03

4) Bu kısımda kişileri arkadaş, müşteri, akraba gibi gruplandırabilirsiniz.

04

5) Adres defterinize yeni bir kişi eklemek için aşağıdaki ekranda gösterdiğimiz butonu kullanıyorsunuz. Daha sonra gerekli bilgileri girip kaydet butonuna tıklıyorsunuz.

05

6) Sağ üst kısımdaki menüden kişisel ayarlar kısmına tıkladığımızda mailimizin ayarlar kısmına ulaşmış oluyoruz. İlk ekrana gelen tercihler kısmında mail panelimizin teması, mail panelimizin yerleşimi, adres defteri gibi ayarları bulabilirsiniz.

06

7) Klasörler kısmında ise oluşturmuş olduğumuz klasörlerin ayalarını düzenleyebilirsiniz.

07

8) Kimlikler kısmında ise mail paneline birden fazla kişinin ulaşmasını istiyorsanız aşağıdaki + butonuna tıklayarak yeni kişi tanımlaması yapabilirsiniz.

08

9) Parola kısmında mail adresinizin parolasını değiştirebilirsiniz. Parola kullanırken en az bir büyük harf, bir küçük harf, noktalama işareti ve rakam kullanmaya dikkat ediniz. Ve en az 8 karakter kullanmaya özen gösteriniz.

09